Brīvprātīgo darbs skolā

Brīvprātīgo darbs skolā

2016./2017.mācību gadā Liepājas Katoļu pamatskolas atbalsta biedrība sadarbībā ar biedrību Radi Vidi Pats uzsāk Eiropas brīvprātīgā darba uzņemšanas projektu “Step by step to the intercultural education in Liepaja Catholic primary school”. 1. septembrī Liepājas Katoļu pamatskola ar ikgadēju mācību gada atklāšanu Sv. Jāzepa katedrālē savā pulkā uzņems Ivanu  Giannuzzi (Itālija) un Eduardo Sanchez (Spānija), kuri kā brīvprātīgie visu šo mācību gadu darbosies Liepājas Katoļu pamatskolā –   organizēs starpbrīžus, pagarinātās darba dienas grupas un āra aktivitātes, kā arī palīdzēs dažādu mācību priekšmetu skolotājiem.
Liepājas Katoļu pamatskolas skolēniem un viņu ģimenēm būs iespēja iepazīties ar citu tautu valodu, kultūru, tradīcijām, kā arī iepazīstināt un lepoties ar savu pilsētu un valsti.
Eiropas Brīvprātīgā darba projektu atbalsta Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un finansē Es programma Erasmus +.

 

EduardoEduardo: “Sveiki! Mans vārds ir Eduardo un es esmu no Spānijas, precīzāk – no Haenas, Andalūzijā, Spānijas dienvidos. Tā ir klusa kalnu un olīvkoku ieskauta pilsētiņa. Nesen es pabeidzu studēt pedagoģiju un strādāju Tenisa skolā un skautu nometnēs.

Man ļoti patīk sports, darbs ar bērniem un ceļošana. Mans hobijs ir kalnu riteņbraukšana un pārgājieni bet man nesagādā ne mazākās problēmas vienmēr uzsākt jaunu sporta veidu. Vienmēr mācīties ko jaunu! Skauti ir vēl viena lieta, kas man ļoti patīk, jo tajā var apvienot darbu ar bērniem un izbaudīt piedzīvojumu dabā. Man patīk vienmēr būt kustībā. Es gribu apskatīt visu pasauli. Katru vasaru ar draugu ceļojam ar busiņu, noīrējam kādu dzīvoklīti un dodamies iepazīt cilvēkus, kultūru un jaunu pieredzi. Es izvēlējos projektu Latvijā, jo es vēlējos jaunu pieredzi darbā ārzemēs un šī valsts ir ļoti atšķirīga no Spānijas. Es gribu atklāt jaunas vērtības, kultūru un sabiedrību. Šajā projektā vēlos iegūt darba pieredzi citā izglītības sistēmā un uzlabot manas valodu zināšanas.”

 

IvanaGiannuzziIvana: “Sveiki! Es esmu Ivana, 27 gadus jauna meitene, kura cenšas bagātināt savu dzīvi izmantojot Eiropas brīvprātīgā darba pieredzi. Es dzīvoju mazā pilsētiņā kalna galā Konversano, kasatrodas Pūlijas reģionā Itālijas dienvidos. Tā ir pilna ar mākslu, vēsturi un ķiršiem. Man ir brālis un divas māsas. Es esmu jaunākā no visiem. Mēs esam liela ģimene. Es nesen ieguvu maģistra grādu jurispudencē. Gadiem ilgi es esmu pavadījusi pat vasaras studējot. Tagad es beidzot baudu brīvdienas. Neskatoties uz daudzajiem studiju gadiem, nekad neesmu vēlējusies kļūt par juristu vai tiesnesi, bet tomēr es nenožēloju savu studiju izvēli, jo to laikā es esmu mācījusies pacietību, precizitāti un prātīgumu. Es vēl neesmu droša, ko gribu darīt savā dzīvē, bet es zinu, ko gribu ar to darīt – padarīt to lietderīgu.

Man patīk lasīt (saost) grāmatas. Man allaž somā ir kāda jauna. Un man patīk visa žanra filmas, bet mana lielākā vājība ir austrumu režisori. Un man ļoti patīk gatavot, vienmēr iemēģināt un iemācīties jaunas receptes.  Tā kā esmu itāliete, man, protams, patīk gatavot un ēst kopā ar draugiem.

Ļoti svarīga manas dzīves daļa ir darbs katoļu organizācijā – Azione Cattolica. Tās ietvaros 11 gadus es esmu organizējusi iknedēļas skolotāju tikšanās un dažādas aktivitātes, liturģiskas svinības un izklaides pasākumus, brīvprātīgā darba aktivitātes, vasaras nometnes bērniem un jauniešiem.

Ja reiz Erasmus ir izmēģināts, tad tas ir jāturpina. Trešajā studiju gadā es vienu semestri biju Erasmus studentu apmaiņas programmā Polijā. Man patika iespēja būt starp dažādu tautu jauniešiem un dalīties kultūrā. Vēlme atkārtot šo lielisko pieredzi mani mudināja pieteikties Eiropas brīvprātīgajam darbam. Liepājas Katoļu pamatskolas projekts piedāvā man darīt lietas, kas man patiešām patīk ar jauniem cilvēkiem, jaunā vidē, atkal ieelpot spirdzinošo Baltijas jūras gaisu. Atklāt valsti, kuru dienvideiropieši tik labi nepazīst, man šķiet vēl vilinošāk. Ziņa, ko vēlos nosūtīt Pasaulei – Lai jums visiem jauki sapņi!”

Visi vecāki un skolotāji aicināti būt atsaucīgiem un viesmīlīgiem. Ja jums ģimenē plānots kāds jauks pasākums vai izbrauciens, aiciniet jauniešus līdzi. Randiņu ar brīvprātīgajiem ārpus skolas pasākumiem var sarunāt sazinoties ar brīvprātīgo mentoru Ingu Laugali (ingalaugale@gmail.com).

Eiropas Brīvprātīgā darba projektu atbalsta Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un finansē Es programma Erasmus +.

#EVS20Years #ErasmusPlusLV #100newexperiences

 

logosbeneficaireserasmusleftfunded logosbeneficaireserasmusrightfunded

 

 

Atbildēt