Kā vecāks var palīdzēt bērna karjeras plānošanas procesā?

Liepājas Katoļu pamatskolas karjeras izglītība ir integrēta visā pilnveidotajā mācību saturā un pieejā, iekļauta gan skolēniem plānotajos sasniedzamajos rezultātos mācību jomās, gan caurviju prasmju mērķos (mācību priekšmetu stundās, klases audzināšanas stundās, ārpusklases pasākumos).

 

 

 

 

 

 

Uzklikšķini uz attēliem, lai palielinātu 🔍
 

 

Atbalsta resursi

 • Grāmata:
  • Mans bērns izvēlas karjeru (2010)Grāmata „Mans bērns izvēlas karjeru”  palīdzēs vecākiem aktīvāk līdzdarboties savu bērnu profesionālās karjeras plānošanā.Grāmata ir domāta vecākiem, kuri vēlas labāk izprast savu atvašu vecumposmu īpatnības un veiksmīgāk piedalīties viņu karjeras plānošanā.  Lasīt šeit

 

 • Video materiāls:
  • Tavai Karjerai video lekcija – Vecāki – bērna karjeras atbalstama videolekcija | skaties  šeit
  • Saruna ,,KUR PIE VELLA, SŪTĪT MĀCĪTIES BĒRNUS?” | skaties šeit
  • 1.-4. kl. SKOLĒNIEM. VECĀKU PROFESIJAS BĒRNU ACĪM | skaties šeit
  • JAUNIEŠA SARUNA AR VECĀKIEM + KARJERAS KONSULTANTA KOMENTĀRI | skaties šeit
  • VECĀKI VIRZA MEITU MEDICĪNĀ+KARJERAS KONSULTANTU KOMENTĀRI | skaties šeit
  • DĒLS VĒLAS IEGŪT PROFESIJU+KARJERAS SPECIĀLISTU KOMENTĀRI | skaties šeit
  • KARJERAS NEDĒĻAS DISKUSIJA VECĀKIEM. KARJERAS LĒMUMS. KĀ VIRZĪT? KĀ RUNĀT? KĀ ATBALSTĪT?  | skaties šeit

 

 • Citi resursi:
  • Nacionālā izglītības iespēju datubāze šeit   (NIID.LV) apkopo informāciju par augstākās izglītības, profesionālās vidējās izglītības, vispārējās izglītības un mūzikas un mākslas skolu programmām. 
  • Profesiju pasaule šeitinteraktīvs instruments, kur bērni patstāvīgi var iepazīties ar dažādām profesijām. Tā ir veidota kā virtuāla pilsēta, kas sastāv no objektiem – uzņēmumiem, kuros atrodamas uzņēmumam tipiskākās profesijas. Par katru no tām ir pieejams apraksts, intervija ar šajā profesijās strādājošo, fotogrāfiju galerija un attiecīgās profesijas apguves iespējas.
  • Karjeras izvēles testi šeitKarjeras izvēles testi paredzēti kā palīglīdzeklis karjeras atbalsta nodrošināšanā pusaudžiem un jauniešiem. Testus var pildīt jebkurā secībā un to rezultātus var arī lejupielādēt. Mājaslapā iekļauti četri dažādi pašizpētes testi.
  • Karjeras atbalsts šeit
  • Prakse.lv šeit