Programma “Skolas piens” un “Augļi skolai”

Attēlu rezultāti vaicājumam “lauku atbalsta dienests logo”

Programma “Skolas piens” un “Augļi skolai”

 

Eiropas Komisijas finansētā programma “Atbalsts piena produktu piegādei izglītojamiem” jeb“Skolas piena” programma ir viens no vienotā Tirgus kopējās organizācijas atbalsta instrumentiem, kaut arī programmas pamatmērķi ir saistīti ar veselīga uztura un piena patēriņa veicināšanu starp skolēniem, nevis tirgus regulēšanu.

Programmas ietvaros izglītojamiem ir iespēja katru mācību dienu saņemt līdz 250 ml piena vai noteiktu piena produktu par samazinātu cenu, bez tam, programma paredz iespēju dalībvalstij piešķirt papildus finansējumu no valsts budžeta, ļaujot produktu cenu vēl vairāk samazināt vai pat nodrošināt tos bez maksas.

Plašāka informācija un pieteikšanās kārtība atbalsta programmai ir pieejama šeit:

Skolas piens

Eiropas Komisijas Programma „Augļi skolai” ir veids, kā dalībvalstis, izmantojot savus un Eiropas Savienības budžeta līdzekļus, var nodrošināt skolēniem bezmaksas augļus un dārzeņus, ar nolūku palielināt šo produktu patēriņu, kā arī veicināt veselīgas ēšanas paradumus skolēnu vidū.

Programma “Augļi skolai” atbilst KLP mērķiem – veicināt lauksaimniecībā nodarbināto personu ienākumus, stabilizēt tirgu, gan pašreiz, gan turpmāk nodrošināt piedāvāto produktu pieejamību, kā arī panākt, lai gados jaunie svaigu augļu un dārzeņu patērētāji ieciena šos produktus un lieto tos uzturā lielākā daudzumā arī turpmāk.

Plašāka informācija un pieteikšanās kārtība atbalsta programmai ir pieejama šeit:

Augļi skolai