Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa 2011

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa

(14.11. – 17.11. 2011.)

Liepājas Katoļu pamatskolā

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu mūsu skolā atzīmējām ar dažādām aktivitātēm visas nedēļas garumā. Ziemeļvalstis tika iepazītas gan daloties stāstos par ceļojumiem, gan apgūstot informāciju dažādos avotos, gan lasot daiļliteratūru un piedaloties viktorīnā.

Otrdienas rītā katrā klasē ienāca Rītausmas stunda, kad visā skolā tika iedegtas sveces un lasīta grāmata, kā arī sūtītas pastkartes literārajiem personāžiem. Sākumskolas bērni priecājās par Kāpējpeļuka piedzīvojumiem norvēģu rakstnieka Turbjērna Ēgnera darbā „Kāpējpeļuks un citi dzīvnieki Šurumburummežā”, bet pamatskolas skolēnus ieinteresēja fragments no dāņu autora Denisa Jirgensena darba „Mīlestība no pirmās žagas”.

Iespaidos par ceļojumu uz kādu no Ziemeļvalstīm dalījās kā skolēni, tā skolotāji. 5. klases skolnieks Rūdolfs klasesbiedriem stāstīja par redzēto Zviedrijā un Norvēģijā, bet skolotāja Dina 3.b klases audzēkņus iepazīstināja ar Norvēģijā piedzīvoto. Savukārt 9. klase par katru Ziemeļvalsti bija apkopojusi aktuālāko informāciju un savu veikumu prezentēja 4. klasei.

Nedēļas laikā apgūtās zināšanas 4. un 8. klases skolēni, savstarpēji sadarbojoties, apliecināja viktorīnā.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa mūsu skolā tika atzīmēta pirmoreiz, bet tās laikā gūtās pozitīvās emocijas un zināšanas, kā arī skolēnu un skolotāju atsaucība mudina arī nākamgad iesaistīties šajā pasākumā.

Foto skatīt ŠEIT